Podlamujú sa vám nohy aj jazyk, je vám nevoľno, v posteli sa s vami točí svet. Na druhý deň vás bolí vás hlava, máte roztrasené údy a na nič nepamätáte.

Alkohol má predovšetkým jeden negatívny účinok: Ak ho vypijete viac, ako by ste mali, opijete sa. Takmer všetci dospelí, a žiaľ, aj mnohí tínedžeri, majú minimálne jednu životnú skúsenosť s prehnaným pitím. Spája sa s ňou strata zábran, výpadok pamäte, bolesti hlavy či vlčí hlad na druhý deň. Z jednej opice sa váš organizmus vystrábi, ak však pijete alkohol vo väčších množstvách dlhodobo a pravidelne, hrozí vám závislosť.

1. Zalieva vás teplo

Pohárik ľahkého vína na obed či aperitív pred večerou sú spoločensky tolerované. Samozrejme, ak nešoférujete. Aj večerný drink doma po práci je fajn. Cítite sa uvoľnene, spadne z vás celodenný stres. Niekedy už pri malom množstve alkoholu pocítite v tele príjemné teplo. Čím viac vína, piva, koktailov či tvrdého vypijete, tým viac sa rozohrejete. Na príčine sú endorfíny – hormóny šťastia, ktoré alkohol v mozgu uvoľňuje. Ovplyvňujú predovšetkým oblasť, ktorá zodpovedá za logické myslenie a rozhodovanie. Ak máte viac pod parou, rozhodujete sa a konáte tak, že na druhý deň by ste na svoje činy najradšej zabudli.

zdroj: https://zdravie.pluska.sk/zdravy-zivot/nechceny-budicek-opici-moze-vasa-pecen-co-vam-tym-chce-povedat

 

Za nechcený budíček po opici môže vaša pečeň! Čo vám tým chce povedať?