Ste unavení, podráždení, nemôžete spať, ste slabí a bez energie? Možno vám len chýba horčík.

Magnézium alebo horčík je mimoriadne dôležitý minerál, ktorý ovplyvňuje fungovanie celého organizmu. Telo si bez neho nevie vytvárať energiu či udržať správny rytmus srdca. Ťažká fyzická práca s nepretržitou svalovou námahou, stres, cvičenie, strava chudobná na zeleninu a celozrnné výrobky, nadmerná konzumácia alkoholu, starnutie či tehotenstvo zvyšujú potrebu horčíka v našom tele.

Máte ho dostatok?

Tento vzácny minerál sa v tele väčšinou hojne vyskytuje v kostiach, svaloch a mäkkých tkanivách. Keď je ho málo, kosti sú náchylnejšie na zlomeniny a ťažšie sa hoja. Pri svaloch sa to prejaví kŕčmi, čo dôverne poznajú najmä športovci. V prípade, že pravidelne cvičíte, určite by ste naň nemali zabúdať. Horčík je veľmi dôležitý v produkcii energie, vplýva na výkon a udržiava svaly zdravé. Užívať sa ho oplatí po cvičení alebo pred spaním, na podporu regenerácie.

Bolí vás hlava?

Doplňte si horčík! Podobne ako pri svaloch, pomáha magnézium uvoľňovať steny ciev. Ich rozšírením dochádza k zníženiu tlaku krvi, čo vedie k úľave od bolesti. Jeho pravidelné užívanie funguje ako prevencia. Ak vás dlhodobo trápia migrény alebo len bolesť hlavy, skôr ako si dáte tabletu od bolesti, skúste telu doplniť horčík, uvidíte, úľava sa dostaví.

Antistesový minerál

Magnézium vplýva na fyzické zdravie, ale aj duševnú pohodu. Nie náhodou sa mu hovorí aj antistresový minerál. Jeho nedostatok sa môže prejaviť aj úzkosťou alebo depresiou. Dnes je príležitostí na zlé myšlienky naozaj dosť. Nedajte sa ale znechutiť súčasnou pandémiou, obmedzeniami či stresom pred blížiacimi sa sviatkami. Kedy, ak nie v tomto období, by sme mali dbať na primeraný a pravidelný prísun magnézia?! Vďaka nemu sa vyhnete nervozite či stavom podráždenosti.

Kde ho nájdete?

Odporúčaný denný príjem horčíka je 280 až 375 mg. V strave sa vyskytuje najmä v strukovinách, orechoch a semenách, listovej zelenie, banánoch, celozrnom pečive či kakau. Z priemyselne upravovaných potravín sa však stráca.

Dobrým riešením sú preto výživové doplnky. Magnex CITRATE + vitamín B je je prospešný pre fyzicky aktívnych ľudí a športovcov k udržaniu energie vo svaloch počas výkonu. Je príjemnou úľavou pre tých, ktorých trápi svalové napätie a kŕče.  Neobsahuje cukor, laktózu ani lepok. Vhodný aj pre vegánov. Magnézium citrát a vitamín B6 je vynikajúci pri zvýšenej potrebe horčíka. Dve tablety denne pokrývajú odporúčaný denný príjem horčíka aj vitamínu B6.

zdroj: https://zdravie.pluska.sk/zdravy-zivot/maly-zazrak-ktory-vas-zbavi-stresu-aj-bolesti-hlavy-preco-ho-potrebujete-kazdy-den

Malý zázrak, ktorý vás zbaví stresu aj bolesti hlavy. Prečo ho potrebujete každý deň?